Home > Bez īpaša iemesla > Gads ar BMW 318d

Gads ar BMW 318d

Gadu atpakaļ, dažādu sakritību dēļ man beidzot bija iemesls un iespējas iegādāties savu pirmo auto.
Īsti nezinādams ko tieši būtu prātīgi iegādāties par manu budžetu (4k Eur) vērsos pie savas māsas drauga kurš nodarbojas ar autosportu. Nosūtīju viņam savu pirmo kandidātu draftu kur bija visādi Volvo V30, Lanceri, Audi, viens Golfs GTi un visādi citādi brīnumi, kas man bija iepatikušies vai nu skata vai parametru dēļ un dabūju atpakaļ atbildi “Visi mēsli!”. Nu ko padarīsi, ja visi mēsli, tad visi mēsli, uzprasīju viņa padomu kas būtu labs auto šajā budžetā un būtībā tiku pie atbildes vai nu 07-09 BMW, vai Golf6.

Godīgi jāatzīstas, līdz šim brīdim es nekad nebiju iedomājies, ka es kādreiz man būs BMW. BMW vienmēr likās tāds, tāds… pat grūti aprakstīt, bet ne gluži auto priekš mana rakstura, jeb manis iedomātā imidža par mani. Bet ja cilvēks saka, ka mašīna laba, it īpaši konkrēti motori, tad varbūt ir tā vērts, jo 1.6l 90 zirgu 6-ais Golfs kaut kā mani galīgi neuzrunāja. Lai nu kā, tā nu vienu dien sarunājam, ka salasām sarakstu ar sakarīgākajiem variantiem un skatāmies vai kāds no viņiem vispār ir ņemams. Pa dienu redzējām Golfus, kuriem jau bija sajūta ka pēdējās dienas ir tuvu un pāris BMW no kuriem tiešām labāk pa gabalu turēties. Izbraukājuši visu kas bija Rīgā un neredzējuši neko reāli ņemamu sapratām, ka sarakstā palikuši tik divi auto. Viens M pakas BMW un viens tīri sakarīga paskata BMW, bet Bauskā, ja godīgi es pats jau biju mazliet atmetis ar roku, bet paldies Andi, ka biji ar mieru un pierunāji tomēr doties viņus apskatīt. Tas M pakas BMW, kaut pēc skata “stilīgs” izrādījās no UK atvests ar pārlikto stūri, kas uzreiz bija “Nē”. Un tad Bauskā ieraudzījām šo sudrabkrāsas, 2007. gada BMW 318d, viss savās vietās, vienu gadu nodzīvojis Vācija, atlikušos Latvijā, vienīgi durvis mazliet sākušas ierūsēt. Pārbaudījām vai viss pārējais kārtībā, neatraduši diži nekādas problēmas nokaulējām cenu no 3900 uz 3700 un nu man ir savs auto.

Šajā stāsta vietā ir jāatgādina, ka šis ir mans pirmais auto, ja neskaita mācības stundu ko speciāli paņēmu lai sev atgādinātu kuri pedāļi kuros brīžos vispār ir jāspaida, es ar auto nebiju braucis 8 gadus. Un tagad man kaut kādā veidā bija jātiek no Bauskas atpakaļ 75km uz Rīgu. Paņēmu OCTA pa 63 eur uz 3 mēnešiem, kas es vēlāk uzzināju ir tīri padaudz un mazliet drebošām kājām braucu mājās. Vai es tiku sveikā mājās “Jā” vai ļoti daudz reizes noslāpu pie katra luksofora, atbilde ir arī “Jā”.

Kā ir dzīvot ar BMW 318d? Zini!? Man patīk. Un ātri vien es pārgāju no “Es neredzu sevi iekš BMW” uz “Man tiešām patīk šis auto”. Ar viņu nav kauns meitās braukt, uz ielas tev tiek izrādīts mistisks respekts un visā visumā ir ērta un patīkama sajūta. Un braucot arī lielos ātrumos (ko es nemēdzu darīt bieži, bet vienreiz sanāca ap 175km/h) auto ir stabils nav sajūtu, ka viņš tūlīt pajuks uz visām pusēm. “Bet kā ir ziemā? Vai tad aizmugures piedziņa neslīd. Vai tad dīzeli var palaist?”. Pārsteidzoši man pašam, vienīgā problēma ziemā bija ar palaišanu -24 grādos, bet tas tikai tāpēc, ka BMW bija oriģinālais akumulators, kuru nomainot neskatoties uz temperatūrām bembers pieleca ka prieks. Ar slīdēšanu arī ir tā, ka godīgi sakot bija vairāk momentu kad vēlējos lai slīdētu vairāk nevis mazāk. Atceros tik vienu situāciju, kad satiksmē mazliet sabijos, ka saslīdēja, bet tas ar tik tāpēc, ka sniegs bija sagājis priekšējos ratos īsti nevarēja sagriezt stūri cik vajag. Un vienreiz iebraucu kupenā, bet tas ar manas vainas dēļ, jo īsti nenovērtēju mana ātruma un ledus ietekmi vienam uz otra, bet, bet par spīti tam, ka auto reāli bija ar vienu paceltu aizmugurējo riteni, viņš smuki mazliet paspolējot izvilka sevi ārā.

Tagad par izmaksām, kas arī ir būtībā galvenais kādēļ šo visu rakstu. Jau pirmajā dienā es sapratu, ka vēlos pierakstīt visas izmaksas kas man iekrāsies sakarā ar auto lietošanu lai beigās es spētu izvērtēt Vai bija vērts viņu pirkt? Vai varbūt būtu labāk bez maz vai braukāt ar taksi, vai tām īrējamajām City tačķām.

Īsumā un strikti gada laikā izmaksas ir šādas:
Auto cena: 3700 Eur
Degvielas patēriņš: 15.48 km/l (Vidēji), Nobraukti 12656km, Iztērēti 924.05 Eur, jeb 2.69 Eur dienā, 0.08 Eur uz km
Apkope (Ieskaitot jaunu M+S riepu iegāde): 1325.76 Eur divreiz veikta eļļas filtru un eļļas maiņa, mainīta kondicioniera truba, jauns akumulators un vēl šādas tādas lietas, kuras precīzi diemžēl neesmu pierakstījis
Apdrošināšanas: 553.92 eur OCTA 257.26 eur, KASKO 296.66 eur (bet pie KASKO jau samaksāju pirmo 1/3 no nākamā gada 58.78 eur)
Visādi gadžeti: 82.54 Eur
Nodokļi un nodevas: 160.71 eur
Soda naudas: 242.40 eur, divreiz par stāvēšanu divreiz par ātrumu
Autostāvvietas 15 eur
Mašīnas mazgāšana: 46.20 Eur
Kopā gada laikā iztērēts: 7052 Eur, jeb atņemot iegādes cenu 3352 eur
Kas sanāk 19.13/9.18 Eur dienā, jeb 0.55/0.26 eur/km

Beigu beigās paliek tad jautājums: “Vai tas ir tā vērts?”
Un īstenībā atbilde ir vienkārša “Jā”.
Viens, tas tomēr ir lētāk kā taksis un otrs ir brīvība, tai cenu ir uzlikt grūtāk un šis BMW 318d man īsti ne reizi nav pievīlis, godīgi sakot es noteikti viņu esmu pievīlis daudz vairāk. Piemēram pirmajā nedēļa noskrāpējot kaimiņa Audi 80 durvis, netīšām pārslēdzot uz ne to ātrumu, braukājot pa meža takām vai sniega gubām.

Kā vienīgo mašīnas “mīnusu” vēlētos atzīmēt, ka pirmie 3 ātrumi liekas mazliet lēnīgi, bet savādāk man pat ir grūti iedomāties labāku savu pirmo auto.

  1. May 18, 2021 at 10:52 pm

    Burvigs raksts. patīkami patiesi, ļoti labi saprotu 😀

  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: