Home > No Neta Dziļumiem, Tulkojumi > Uztraukuma ceļvedis

Uztraukuma ceļvedis

Tā…, TU esi par kaut ko uztraucies – vai ne?
Varbūt tas ir nākošais rēķins ko nespēj apmaksāt, vai darba intervija, vai varbūt visa Tava karjera drūp zem Tavām kājām.
Vienalga, galvenais, ka labākais ko šai situācijā TU vari darīt  ir domāt par to cik vien daudz iespējams. Nedari neko lietas labā, vienkārši dari visu lai turpināt par to uztraukties, jo tas vienmēr ir palīdzējis visām problēmām atrisināties.
Paskat uz visiem tiem cilvēciņiem sev apkārt. Lai par ko TU arī uztrauktos tas noteikti ir kas tūkstošiem reižu šausmīgāks par lietām ko viņi pat nespētu iedomāties. Viņiem noteikti nekad nav nācies sastapties ar personīgām krīzēm, esmu pārliecināts, ka neviens no viņiem nekad nav juties vientuļš, viņi nekad nav zaudējuši kādu no savas ģimenes, draugiem vai bērniem.Viņi iespējams nekad nav bijuši atlaisti, nekad nav mīlējuši kādu, kas nav iemīlējis viņus, vai uztraukušies par savu karjeru vai piedzīvojuši jebko citu, kas vienkārši ir tikai parastas dzīves sastāvdaļa.
Jo lai ar par ko TU šobrīd uztrauktos, tā noteikti ir lielākā problēma kāda jebkad ir notikusi ar cilvēku cilvēces vēsturē.
Neviens nekad nav bijis karā, tāpēc neviens nemūžam nevarētu saprast kam šobrīd ej cauri Tu. Viņi nav tuvojušies Omahas pludmalei zinādami, ka visticamāk mirs pēc pāris minūtēm. Neviens nekad nav bijis iesprostots salūzušā kosmosa kuģī, tūkstošiem kilometru prom no Zemes, zinot, ka drīzumā tiem beigsies skābeklis. Nevienam nekad nav nācies saskaties ar konstantu bombardēšanu, kas nāk no gaisa bez jebkāda brīdinājuma.
Kaut kā, lai ar kas būtu noticis ar Tevi, tas attaisno Tevis zaudēto miegu un to ka TU izturies pret sevi kā tādu grīdas lupatu istabas stūrī.
Nu…, TU jau zini labāk par sevi pats. Par laimi cilvēki nenoveco tāpēc neuztraucies. TEV ir bezgalīgs laiks lai šaubu pilns TU turētu sevi grožos.
Un vispārībā, ir pat sliktāk kā TEV liekas.
TU zini, ka ja tā sliktā lieta ko TU domā tomēr notiks, vai TU nedabūsi to darbu, vai TU cietīsi apkaunojumu kaut kādā veidā, mēs visi smiesimies par TEVI. Mēs visi 8 miljardi.
Mums nav savas dzīves, attiecību, bērnu, karjeras mēs vienkārši visi gaidām kad tieši TU kaut ko salaidīsi dēlī. Visa planēta vienkārši ieradīsies pie Tevis mājās lai vienkārši smietos par TEVI tieši TAVĀ sejā. Tas ir tieši tas kas notiks. Un pat pēc TAVAS nāves, mēs uzcelsim pieminekli uz kura būs rakstīts “Šis cilvēks pieļāva kļūdu”
Un pat nedomā kādu dien uzņemties kādu radošu risku.
Tas ir projekts pie kā TU strādā? Grāmata, filmas scenārijs, video vai kas cits.
Ja TEV kas nesanāks mēs visi smiesimies par TEVI, jo mums noteikti nav nekā labāka ko darīt, mēs noteikti neuztraucamies par mūsu pašu dzīvēm.
Homērs, Bēthovens, Tolstojs, Hičkoks, Tarantino. Neviens no viņiem nekad nav uztraucies par savu karjeru. Vienkārši turpini sevi sabotēt, lai TEV nekad nav jāuztraucas par to, ka TEV jādara kas radošs vai oriģināls, tā tak ir drošāk.
Tas pats ar lietām ko TEV patīk darīt. Neviens nekad iepriekš nav uzņēmies risku. TU esi pirmais kas to jebkad ir darītu.
Un esmu pārliecināts, ka Visumu arī uztrauc TAVAS neražas. Viņš tiešām nav aizņemts regulējot gaismas ātrumu vai to lai galaktikas sasodīts nesaskrienas viena ar otru.
Vispār tas ir fakts, ka tā visa radīšana tika veikta ar vienu vienīgu iemeslu, lai redzētu kā TU personīgi izgāzies. Tas ir tas ko mēs šeit darām. Tas ir tas kādēļ mēs ceļamies no rītiem. Lai redzētu kā TU izgāzies.
Varbūt vienkārši pavadi savu atlikušo dzīvi fokusēts uz savām bažām, un nekad  vairs neuzdrošinies kaut ko darīt, nekad vairs savā atlikušajā mūžā.
Tai vietā lai, piemēram, kļūtu par labāku sevis versiju, būtu laipns pret apkārtējiem, ņemtu straujus un pārdrošus riskus kas Tevi biedē un iespējams pat kādreiz attaisnotos.
Un neatstāj ilgu un paliekošu vēstures mantojumu saviem mazbērniem, lai viņi nevar ar lepnumu teikt, ka 21. gadu simtā Tu biji tas viens no viņu seņķiem, kas neapstrīdami bija viens briljants velna parauts radījums.
Vai kurš vienkārši bija puslīdz sakarīgs cilvēciņš, kas izlēma, ka dzīves jēga bija balēt cik vien iespējams pirms izzūd visas gaismas un bija vienkārši jauks pret citiem cilvēciņiem.
Labāk tomēr ir turēt savu galvu nokārtu un pārāk netracināt apkārtējos. Tu nevar atļauties sevi apkaunot.
Bet īstenībā nekam no šī visa nav nozīmes, vai ne? Jo Tu vēl ar vien uztraucies par to vienu lietu, ne?
Tas var būt nākošais rēķins ko nespēj apmaksāt, vai darba intervija, vai varbūt vienkārši visa Tava karjera lēnām drūp zem Tavām kājām, vienalga.
Jo labākais ko TU vari darīt šai situācijā ir vienkārši pēc iespējas vairāk domāt par to visu.
Nedari neko lietas labā, vienkārši dari visu lai tikai turpināt par to uztraukties, jo neviens cits nekad nav bijis tik sūdīgā situācijā kāda ir Tev.
Un esmu drošs, ka lai par ko Tu arī uztrauktos, tas ir ļoti svarīgi un nekad šī problēma nepazudīs.
Tā pat kā tās citas problēmas par kurām Tu mēdzi uztraukties iepriekš un šobrīd pat vairs neatceries.

Teksts tulkots no Exurb1a video “A Guide to Worrying

  1. Laima
    January 4, 2021 at 11:42 am

    Ļoti interesanti izlasīt tulkojumu un noskatīties video, kā reiz tieši pirms sesijas! Paldies 🙂

  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: