Home > Noderīgas lietiņas > Mind Maps

Mind Maps

Mind maps ir viena no interesantākajām lietām ko esmu atklājis pēdējā mēneša laikā.

Šis rīks ir patiešām noderīgs daudzos un dažādos veidos. Kā piemēram:

Projekta plānošanai – Izmantojot Mind maps lapas vidū uzraksti sava projekta nosaukumu. Tad uzvelc zarus, kas veido šo projektu. No šiem zariem velc nākamos zaros, kas varētu vai nu būt lietas, kas izriet no šīs lietas vai arī lietas, kas būtu jāpanāk lai īstenoto šo lietu. Veidojot šāda veida karti pie katra zara domā: Ko man vajag daīt lai īstenot šo konkrēto zaru, kā to panākt, kur to panākt, ko man darīt lai to panāktu? Un turpini veidot šādus zarus līdz noāksi līdz kādai konstantei, kas būs vai nu kāda summa, vai kāda persona, vai kāda lieta, kas Tev ir jāizdara. Kad būsi pabeidzis šo karti pirmais iespaids protams būs “WOW, cik daudz man ir jāizdara!”, bet Tev tas būtu jādara šā vai tā, bet nu Tu vizuāli redzi kā un kādā secībā vajag darīt, lai panāktu vēlamo rezūltātu.

Dzīves plānošana – Šis ir veids kurā es esmu pasācis izmantot mind maps. Plānojot savu dzīvi, kas ir viss svarīgāk? Zināt savus mērķus vai sapņus. Ar mind maps palīdzību šie mērķi un sapņi tiek krietni vien tuvāk pietuvināti realitātei. Saplānojot visu kā un ko vajadzēs lai īstenoto katru Jūsu velmi. Šeit būs ļoti primitīvs piemērs:

Rakstu darbu plānošana – Vai esi kādreiz saskāries ar situāciju kad rakstot savu studiju, kursa vai bakulora darbu atklājas, ka tēma ko esi izvēlējies ir paņemta par plašu. Un sakarīga darba vietā Tev tagad ir vispārīgs murgojums par viskaut ko.  <— Esmu pārliecināts, ka šo problēmu varētu definēt mazliet saprotamāk, bet nu lai ir kā ir.

Lai nu kā. Mind maps ir fantastisks līdzeklis kā strukturēt savu darbu. Vidū ir galvenā tēma un no tās iziet zari, kas saistīti ar šo tēmu. No kuriem atkal ieziet zari, kas saistīti ar tiem u.t.t. Izveidojot šādu karti atklāsies cik plaša ir Jūsu izvēlētā tēma un gala rezūltātā pat iespējams atklāsies, ka daudz interesantāka un Jums saistošāka tēma ir kāda no apakšzariem. Kā rezūltātā Jūs redzēsiet uz ko Jums vajag fokusēt savu uzmanību rakstot darbu un neņemt vērā jebko, kas nav šajā zarā.

Pēc personīgas pieredzes Mind map veidošanai iesaku lietot mindmeister.com.

Šis saits ļaus Jums izveidot bez maksas 3 kartes, gan personīgai lietošanai, gan līdz 10 cilvēku koplietošanai.

Bet ja Jūs neapmierina šī programmatūra Wikipēdia piedāvā Jums sarkastu ar pāris citām programmām.

Categories: Noderīgas lietiņas
 1. May 30, 2011 at 10:06 am

  Ainār, kāds nejēga tu esi. Es, protams, smejos, bet paskaties kur ved tevis iedotie mind maps rīku linki. Norādi visu ceļu ar http.

  • May 30, 2011 at 10:21 am

   Paldies par konstruktīvo aizrādijumu!
   Visas kļūdas tika izlabotas un vairs neatkārto 😉

 2. Es
  December 9, 2014 at 1:47 pm

  Interesanti,paldiespar informāciju. Bet iesaku Jums izlasīt kaut vai to pašu romānu : A.A.Bulgakova ‘Meistars un margarita’. Tur būs par tematiku – Dzīves plānošana.

 1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: